sobota, 28 lipca 2018

NAMIOT SZTUKI -2018 - Łazy


Zapraszamy na 2 edycję warsztatów twórczych z Fundacją Sztuka dla Ciebie!


Szczegółowy plan i opis warsztatów:

1 sierpień
godz.15-17 - "Moja pamiątka z nad morza"
Dzieci tworzą własną pamiątkę z nad morza.: do słoików wsypują piasek, po czym naklejają obrazki i skojarzenia z wakacjami na ściankach słoików. Powstaje w ten sposób indywidualny zapis wrażeń z wakacji.

godz.17.30-19.30 - "Miejsce, o którym myślę"
Dzieci malują na kartonie wyobrażoną przez siebie krainę, zapełnioną fantazyjnymi roślinami i zwierzętami.
2 sierpień
godz.15-17 - " Lokomotywa"
Warsztat oparty na wierszu Juliana Tuwima ,,Lokomotywa". Dzieci tworzą na bardzo dużych kartonach, wspólnie lub indywidualnie po jednym wybranym wagonie z wiersza Tuwima plus lokomotywę.
Na koniec łączy się wszystkie elementy w jeden pociąg.

godz. 17.30 - 19.30 - "W świecie BIG SIZE"
Uczestnicy będą wykonywać farbami oraz przy użyciu innych materiałów, przedmioty codziennego użytku w powiększonym formacie, np. ogromny kawałek pizzy, gigantyczny telefon itp.

3 sierpień
godz.15-17 - "Chciałbym być motylem, lekko unosić się na wietrze"
Dzieci wykonują skrzydła z folii, które za pomocą gumek montujemy do ich ramion. Skrzydła mają symbolizować ich marzenia i możliwości.

godz. 17.30 - 19.30 - "Transporter myślowy"
Dzieci analizują,w jaki sposób, jakimi środkami plastycznymi, wyrażą to, co chcą powiedzieć. Prowadzący konfrontuje adekwatność wybranych środków wyrazu plastycznego do treści i pomaga pytaniami znależć najodpowiedniejszą odpowiedź na wybrany przez uczestnika temat.
Warsztat polega na zdrobieniu pudełka, w którego środku, na jednej ze ścianek, zostanie zamontowany rysunek. W przeciwległej ściance zostanie zrobiony otwór, przez który będzie można oglądać rysunek.

4 sierpień
godz.15-17 - "Morski krajobraz"- grafika
Dzieci poznają jedną z technik graficznych - wklęsłodruk. Grafika polega na zrobieniu matrycy, z której wykonuje się odbitki. Na styropianowych bazach dzieci wykonują rysunek, pokrywają go farbą i robią odbitkę.

godz.17.30-19.30 - "Kiedy jestem szczęśliwy/a"- książka artystyczna
W tym warsztacie chodzi o uzmysłowienie dziecku, jak różne sytuacje mogą przyczynić się do szczęścia; jak bardzo pojęcie szczęścia jest zindywidualizowane dla poszczególnego człowieka i jak wiele znaczeń i oblicz może ono przyjmować w zależności od sytuacji i położenia. Uczestnicy będą tworzyć książki artystyczne dobierając środki plastyczne na zasadzie skojarzeń ze słowem „szczęście” barwy, kształty i faktury.

5 sierpień
godz.15-17 - "Od A do Z" - książka artystyczna
Każde z dzieci losuje po dwa wcześniej przygotowane rysunki, następnie naklejają je na dwie strony swojej książki. Zadanie polega na połączeniu obrazków poprzez stworzenie jakiejś wymyślonej historyjki.

godz. 17.30-19.30 'Papierowa przytulanka"
Dzieci tworzą z szarego papieru przestrzenną przytulankę, kolorując ją wg uznania.

Projekt współfinansowany ze środków Miasta Mielno